Audi

Audi

Audi

Siedziba: Ingolstadt / Niemcy

Rok założenia: 1909

Liczba pracowników: 91 333

www.audi.pl

Audi jest jedną z wiodących na świecie marek premium; do koncernu Volkswagen należy od 1965 roku. Audi jest obecne w ponad stu krajach. W ostatnim roku obrachunkowym Audi zostało skonfrontowane z wyzwaniami związanymi z trudną sytuacją rynkową oraz wynikającymi z przejścia na procedurę testową WLTP. Marka dostarczyła klientom łącznie 1,8 miliona samochodów (-3,4%). Hasło „Przewaga dzięki technice” to dla Audi wyzwanie traktowane bardzo poważnie na całym świecie, jego konsekwentna realizacja sprawia, że marka należy do najchętniej wybieranych w segmencie premium. W 2018 roku Audi wprowadziło na rynek 20 nowych modeli odnawiając i wzmacniając swoją ofertę.

Nowe Audi A6 jest już ósmą generacją tego popularnego modelu wyższej klasy – wyróżnia się oryginalną stylistyką, sportową elegancją, zastosowaniem najnowszych technologii i najwyższą jakością wykonania. Audi zaprezentowało również po raz pierwszy nowe oblicze modeli oznaczonych literą Q. Audi Q8 to eleganckie czterodrzwiowe luksusowe coupé wyróżniające się wszechstronnością typową dla dużych SUV-ów. Jego wyrazisty styl tworzą imponująca ośmiokątna osłona chłodnicy, elegancko opadająca linia dachu oraz duże koła w rozmiarze nawet 22 cali.

Premiera modelu e-tron we wrześniu 2018 roku wyznaczyła początek ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych. e-tron jest pierwszym seryjnym modelem Audi wyposażonym w napęd wyłącznie elektryczny. Pod względem komfortu i wielkości wnętrza SUV ten spełnia najwyższe standardy klasycznych modeli wyższych klas. Na stacji szybkiego ładowania akumulator e-trona można zasilić energią elektryczną w ciągu 30 minut i w ten sposób przygotować auto do dalekiej podróży. Pod koniec roku Audi dysponowało długą listą zamówień na nowego e-trona. Do 2025 roku marka zamierza oferować co najmniej 20 zelektryfikowanych modeli.