Seat

Seat

Seat

Siedziba: Martorell / Hiszpania

Rok założenia: 1950

Liczba pracowników: 15 558

www.seat.pl

SEAT ma już niemal 70-letnią historię. Hiszpańska marka jest częścią koncernu Volkswagen od 1986 roku. Dzisiaj firma projektuje, konstruuje i wytwarza samochody oraz komponenty w fabrykach w Martorell, Barcelonie i El Prat. W roku obrachunkowym 2018 SEAT zwiększył dostawy dla klientów o 10,5%, wyniosły one 518.000 pojazdów. Firma dostarcza również rozwiązania z serii „Created in Barcelona” ułatwiające korzystanie z nowoczesnych rozwiązań w zakresie mobilności. Ważnym modelem zaprezentowanym po raz pierwszy w 2018 roku był Tarraco. Jest to flagowy model hiszpańskiej marki skonstruowany na modułowej płycie podłogowej i – obok Arony i Ateki – największy SUV spośród oferowanych przez SEAT-a. Tarraco wyróżnia się zastosowaniem najnowszych technologii, znakomitymi właściwościami jezdnymi, funkcjonalnością oraz elegancją i nowoczesnym designem.

Sportowe cechy SEAT-a skupia w sobie CUPRA, marka zaprezentowana w 2018 roku. CUPRA kieruje swoje auta przede wszystkim do tych, którzy szczególnie cenią sobie radość z jazdy; tworzy pojazdy jedyne w swoim rodzaju, wyróżniające się najwyższą jakością i mocą.

Pierwszy model, CUPRA Ateca, znajduje się w sprzedaży od października 2018 roku. W 2020 roku CUPRA będzie ponadto uczestniczyła w nowej serii wyścigów w klasie aut turystycznych (ETCR), do których wystawi pojazd wyścigowy z napędem elektrycznym.