Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen

Siedziba: Wolfsburg / Niemcy

Rok założenia: 1937

Liczba pracowników: 195 878

www.volkswagen.pl

Volkswagen jest jednym z najpopularniejszych na świecie producentów aut na masową skalę. Główna marka koncernu w fabrykach znajdujących się w 14 krajach wytwarza pojazdy dla klientów na ponad 150 rynkach świata. W 2018 roku Volkswagen Samochody Osobowe dostarczył 6,2 miliona aut ustanawiając nowy rekord (+0,2%). Hasło, którym kieruje się Volkswagen brzmi „Przyszłość bliżej Ciebie”. W centrum strategii „TRANSFORM 2025+” znajduje się światowa ofensywa nowych modeli, dzięki której marka zamierza objąć w głównych segmentach rynku wiodącą rolę pod względem innowacji, technologii i jakości.

W minionym roku Volkswagen Samochody Osobowe jako światową premierę przedstawił nowego Touarega. Wyrazista stylistyka, bogate wyposażenie, wysokiej jakości materiały oraz wzorowe wykonanie zapewniły temu modelowi czołowe miejsce w segmencie SUV-ów wyższej klasy. T-Cross to z kolei wszechstronny, praktyczny miejski crossover, który wszedł do produkcji w 2019 roku. Poza tym zaprezentowano studyjnego ID. VIZZION – nowy okręt flagowy w gronie napędzanych elektrycznie modeli z rodziny ID. Ta nowoczesna limuzyna może poruszać się autonomicznie, została wyposażona w niezwykle przyjazny system obsługi wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości, a dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie się uczyć.

We wrześniu 2018 roku Volkswagen zaprezentował przedstawicielom mediów z całego świata swoją strategię w dziedzinie płyt podłogowych do samochodów elektrycznych. Modułowa platforma MEB ma umożliwić produkcję aut z napędem elektrycznym w przystępnych cenach i w ten sposób przyczynić się do ich masowej popularności. Produkcja w pełni elektrycznych modeli z rodziny ID. na bazie platformy MEB ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku w Zwickau. Tego rodzaju samochody będą również zjeżdżać z taśm fabryki w Emden.